KONKURS JESTEM DOBRYM PRZEDSZKOLAKIEM I WZOROWYM POLAKIEM

PROCEDURA ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 5 W CZASIE PANDEMII COVID-19

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego

z dnia 19 listopada 2020 r

Ramowa procedura w PP nr 5 w okresie COVID - 19

Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Wodzisławiu Śl.

Mieści się przy ulicy PCK 1. Placówka czynna jest w godzinach 6.00-16.30.

Do przedszkola zapisanych jest 125 dzieci. Jest to 5 oddziałów po 25 dzieci:

• Grupa I: 3 latki „Krasnoludki

Do sali numer 1 w Przedszkolu nr 5 wprowadziło się aż 25 Krasnoludków jednocześnie - 10 dziewczynek i 15 chłopców. Trochę to trwało, aż im się tam spodobało, bo spotkać tyle Krasnali w jednym miejscu to szczęście. Ta fajna gromadka prawie wcale już nie płacze, choć niedawno pierwszy raz przekroczyła przedszkolne progi. Krasnalki znają się już na pokazywankach i chętnie śpiewają, a kiedy gra muzyka, to każdy bryka i fika.

IMG-20201009-WA0001

• Grupa II: 3-4 latki „Słoneczka

Jest jedno słońce, lecz nas "SŁONECZEK" wiele i już niektórzy z nas to przyjaciele. Jest nas 25 : dziewczynek i chłopaków, kochanych promyczków i urwisiaków. Codziennie ochoczo do przedszkola przychodzimy i z panią: Jolą, Anią i Moniką się bawimy. A kiedy pracy więcej mamy , to panią Klaudię i Wiolę do pomocy wołamy. Tu przychodzi każdy z nas, bo tu miło plynie czas.

• Grupa III: 4 latki „Misiaki

Trzyletnie Misie, Misiakami się stały, bo przez rok cały się starały i bardzo na to pracowały. Teraz dumne czterolatki w sali nr 3 pracują, chętnie nowych rzeczy się dowiadując. Piętnaście dziewczynek i dziesięć chłopaków - codziennie rysują, malują, tańczą i śpiewają, by panie: Kasia, Monika, Marta i Edyta - miały z nich pociechę i mało roboty, bo ta grupa to po prostu kochane trzpioty. Wszyscy się lubimy i razem bawimy, po zabawie na miejsce wszystko odnosimy. Niemożliwe? Możliwe, sami się przekonacie klikając w link powyżej -  "Misiaki":)

facebook_1601486247310_6717120173037522658

• Grupa IV: 5-6 latki „Bystrzaki

A my jesteśmy Bystrzaki! Mądre dziewczyny i chłopaki! Pani Martyny, Natali i Ani Bystrzak słucha uważnie  i nowe wiadomości bierze na poważnie. Mamy bujną wyobraźnię i pomysłów wiele - wiemy co to przyjaźń i kim są przyjaciele. Tutaj ciągle coś się dzieje i nigdy nudą nie wieje. Chętnie wiedzę pogłębiamy i w codziennym życiu ją wdrażamy!

IMG_20201006_003747

• Grupa V: 6 latki „Muminki

Nasze przedszkolaki to są już starszaki. Każdy z nich ma po 6 lat i próbuje na swój indywidualny sposób poznawać świat!

Są wśród Nas praktycznie same pary, bo dziewczyn dwanaście, a chłopców jedenaście mamy.
Głowę chętną mamy do nauki, lubimy skakać, tańczyć, śpiewać i słuchać muzyki. Najbardziej jednak lubimy psoty, przy Nas Pani Irka, Ania i Klaudia mają dużo roboty!
Lecz mimo, iż czasami sobie dokuczamy to i tak wszyscy bardzo się kochamy, szanujemy i o siebie nawzajem dbamy.
W końcu jesteśmy Muminkami, które wiele przyjaciół i przygód zawsze miały.

Na tej stronie wiele ich znajdziecie i wszystkiego się o Nas dowiecie! 😊

IMG_20200930_144148
1

W czasie dziennego pobytu w przedszkolu dzieci mają możliwość korzystania z 3 posiłków:
• śniadanie 8.30
• obiad 11.30
• podwieczorek 14.00

Jadłospis 04. 01. - 15. 01. 2021

Alergeny

Alergeny 2

W przedszkolu realizowana jest pięciogodzinna podstawa programowa, która obejmuje: zajęcia dydaktyczne, zajęcia z języka angielskiego, pobyt na podwórku, dowolne zabawy wg wyboru dzieci i poobiednią relaksację.
Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne prowadzone są wg programu „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości.” Program wychowania przedszkolnego, którego autorką jest Jolanta Wasilewska nr dop. ISBN: 978-83-02-18275-4.

W roku szkolnym 2020/2021 trzy i czterolatki, czyli dzieci z grupy Krasnoludki, Słoneczka i Misiaki, będą uczyć się języka angielskiego w ramach Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności - "Dwujęzyczne Dzieci". Program ma na celu codzienne, kontaktowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej. Realizacja projektu „Dwujęzyczne dzieci” przyczyni się do rozwoju u dzieci umiejętności posługiwania się językiem angielskim w sposób naturalny, tak jak językiem ojczystym. Poprzez zabawę - wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowane na tej podstawie zabawy językowo-muzyczno-ruchowe - przedszkolaki będą poznawać świat języka angielskiego.

phpThumb_generated_thumbnail
1

W bieżącym roku szkolnym realizowane będą następujące zadania:

1. „Jestem dobrym przedszkolakiem i wzorowym Polakiem” - wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Cel: Wspieranie dziecka w kształtowaniu osobowości przez uświadamianie zasad moralnych i budowanie systemu wartości.

2.„Przyswajam, poznaję – mądrym przedszkolakiem się staję” – wykorzystanie w procesie edukacyjnym narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczeństwo w sieci.

Cel: Przygotowanie dzieci do bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnej.

3. Planuje się:
- udział dzieci w programach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich:

• „Nasza mała ojczyzna”
  • Program kreatywności: TPR (Twórcze Rozwiązywanie Problemów)
  • Festiwal Kultury Przedszkolnej
  • Olimpiada Sportowa

- udział dzieci w konkursach miejskich, międzyprzedszkolnych i przedszkolnych

- współpracę z:

*Miejską Powiatową Biblioteką,

*Miejską komendą policji,

*szkołą muzyczną,

*muzeum i WCK.