Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Wodzisławiu Śl. Mieści się przy ulicy PCK 1. Placówka czynna jest w godzinach 6.00-16.00.

Do przedszkola zapisanych jest 100 dzieci. Są to 4 oddziały po 25 dzieci:
• grupa I: 3,4-latki „Muchomorki”
• grupa II: 4,5 latki „Krasnoludki”
• grupa III: 5,6 latki „Sowy”
• grupa IV: 5,6 latki „Biedronki”

W czasie dziennego pobytu w przedszkolu dzieci mają możliwość korzystania z 3 posiłków:
• śniadanie 8.30
• obiad 11.30
• podwieczorek 14.00

W przedszkolu realizowana jest pięciogodzinna podstawa programowa, która obejmuje: zajęcia dydaktyczne, zajęcia z języka angielskiego, pobyt na podwórku, dowolne zabawy wg wyboru dzieci i poobiednią relaksację.
Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne prowadzone są wg programu „Kocham przedszkole” którego autorkami są Mirosława Anna Pleskot, Agnieszka Staszewska-Mieszek nr dop. ISBN 978-83-02-17115-4 .

W bieżącym roku szkolnym realizowane będą następujące zadania:

1. „Poznaję swoje miasto” – kształtowanie u dzieci postaw i respektowanie norm społecznych.
2. „Liczę, obserwuję, szukam” – zabawy matematyczno – przyrodniczo - informatyczne.
3. Planuje się:
- udział dzieci w programach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich:
• „Mamo, tato wolę wodę”
• „Nie truj sąsiada”
• „Kubusiowi Przyjaciele natury”
• „Idę do szkoły”
• „Nasza mała ojczyzna”
• Program kreatywności: TPR (Twórcze Rozwiązywanie Problemów)
- współpracę z Miejską i Publiczną Biblioteką, strażą pożarną, szkołą muzyczną, muzeum WCK.

Prowadzone są także zajęcia dodatkowe:
• religia
• rytmika