Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Wodzisławiu Śl.

Mieści się przy ulicy PCK 1. Placówka czynna jest w godzinach 6.00-16.30.

Do przedszkola zapisanych jest 125 dzieci. Jest to 5 oddziałów po 25 dzieci:
• Grupa I: 3 latki „Krasnoludki
• Grupa II: 3-4 latki „Słoneczka
• Grupa III: 4 latki „Misiaki
• Grupa IV: 5-6 latki „Bystrzaki
• Grupa V: 6 latki „Muminki

W czasie dziennego pobytu w przedszkolu dzieci mają możliwość korzystania z 3 posiłków:
• śniadanie 8.30
• obiad 11.30
• podwieczorek 14.00

W przedszkolu realizowana jest pięciogodzinna podstawa programowa, która obejmuje: zajęcia dydaktyczne, zajęcia z języka angielskiego, pobyt na podwórku, dowolne zabawy wg wyboru dzieci i poobiednią relaksację.
Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne prowadzone są wg programu „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości.” Program wychowania przedszkolnego, którego autorką jest Jolanta Wasilewska nr dop. ISBN: 978-83-02-18275-4.

W bieżącym roku szkolnym realizowane będą następujące zadania:

1. „Jestem dobrym przedszkolakiem i wzorowym Polakiem” - wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Cel: Wspieranie dziecka w kształtowaniu osobowości przez uświadamianie zasad moralnych i budowanie systemu wartości.

2.„Przyswajam, poznaję – mądrym przedszkolakiem się staję” – wykorzystanie w procesie edukacyjnym narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczeństwo w sieci.

Cel: Przygotowanie dzieci do bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnej.

3. Planuje się:
- udział dzieci w programach miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich:

• „Nasza mała ojczyzna”
  • Program kreatywności: TPR (Twórcze Rozwiązywanie Problemów)
  • Festiwal Kultury Przedszkolnej
  • Olimpiada Sportowa

- udział dzieci w konkursach miejskich, międzyprzedszkolnych i przedszkolnych

- współpracę z:

*Miejską Powiatową Biblioteką,

*Miejską komendą policji,

*szkołą muzyczną,

*muzeum i WCK.