11 czerwca w klasie Ic odbyły się niecodzienne zajęcia edukacyjne „Poznajemy pszczoły”. Zajęcia prowadził wujek Szymona, pan Jerzy Milej, który w interesujący i ciekawy sposób opowiedział dzieciom o pszczelarstwie. Uczniowie zapoznali się z wyglądem pszczoły, z narzędziami, jakimi pszczelarz posługuje się do produkcji miodu oraz budową ula i strojem pszczelarskim. Największą atrakcją cieszył się pokazowy ul z prawdziwymi pszczołami i królową. Zaproszony gość poczęstował dzieci miodem z własnej pasieki oraz przeprowadził warsztaty, na których uczniowie samodzielnie wykonali świeczki z przygotowanych wcześniej plastrów wosku. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pszczelarza, zadawały pytania oraz wiedzą już jaką rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie, jak powstaje miód oraz znają zadania pszczół w roju.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Milejowi za przeprowadzenie fantastycznych i interesujących zajęć z zakresu pszczelarstwa.

Dominika Grazda

{gallery}szkola/aktualnosci_2/2019/czerwiec/pszczelarz, Bildordner,crop=1,crop_factor=20,ratio=0,width=246,height=100,thumbs=0,random=1{/gallery}