1. Nadziewanka 

Musicie wymyślić sobie słowo i zapisać je na kartce. Z lewej strony kartki piszemy słowo pionowo od góry w dół, a z prawej od dołu do góry. Teraz musicie znaleźć wyrazy i wpisać je pomiędzy litery. Wyrazy te zaczynają się i kończą na litery wymyślonego słowa. Jeżeli któraś osoba skończyła jako pierwsza, to pozostałe muszą przerwać pisanie. Punkty dostaje się za słowa nie powtarzające się. 

  1. Na moim rysunku. 

Uczestnicy otrzymują czyste kartki i ołówek. Wyznaczona osoba rysuje obrazek tak, aby nikt nie widział, następnie opisuje go a zadaniem pozostałych uczestników jest rysować to co słyszą.Na koniec wszyscy pokazują swoje prace i porównują z pracą prowadzącego zabawę. Wygrywa ten uczestnik, którego obrazek jest jak najbardziej zbliżony do rysunku prowadzącego zabawę. 

  1. Metamorfozy. 

Każdy gracz na swojej kartce zapisuje pięcioliterowe słowo. Następnie przekazuje kartkę sąsiadowi po prawej stronie.Ten przekształca słowo tak, że nabiera ono nowego znaczenia. Można:wymienić tylko jedną literę lub zamienić litery miejscami.Następniekartka wędruje do następnego uczestnika. Gdy już nie da się zmienić sensownie słowa, gracz odpada z gry. Wygrywa ten, kto najdłużej utrzymał się w grze. 

Żródło:internetgralandia.pl   

                                                                                  Julita Sokołowska, Aleksandra Maźnio