1. 1. Przeprawa przez rzekę. Wyobrażamy sobie, że mieszkanie torzekaprzez którą należy przejść z jednego brzegu na drugi. Należy skakać po kolejnych kamieniach (poduszki, koce). Przechodzić po kładce (sznurek) itp. 

  1. 2. Slalom. Ustawiamy na podłodze plastikowe butelki. Należy przyjrzeć się układowi. Następnie zasłaniamy oczy i przechodzimy między butelkami. Wygrywa ta osoba, która przewróci jak najmniejszą liczbę butelek. 

  1. 3. Pająk i muchy. Biegamy swobodnie po pokoju naśladując gesty i dźwięki much. Na hasło “Pająk” zastygamy. Wypowiada je wyznaczona wcześniej osoba. Uczestnik, który nie zdąży wykonać polecenia- odpada. 

  1. 4. Tor przeszkód. Wasz salon zmienia się w poligon wojskowy. Do jego wykonania wykorzystajcie to co macie pod ręką. Koce, krzesła, kartony, narzuty itp. Żołnierz ma za zadanie dotrzeć do celu. Musi się czołgać, skakać, robić przewroty. Oczywiście po skończonej zabawie wszyscy sprzątają.  

  1. 5. Balonowy tenis. Balon odbijamy bezpiecznymi paletkami. Może to być papierowy talerzyk przyklejony do drewnianej lub plastikowej łyżki. Odbijamy balon tak, by nie spadł na podłogę. Siatkę możemy zrobić ze związanych szalików lub chust. 

  1. 6. Rzut do celu. Na podłodze stawiamy miskę lub wiaderko i wrzucamy do niego różne elementy. Wygrywa ten uczestnik, który wykona najwięcej prawidłowych rzutów z linii mety. 

  1. 7. Zabawa “ciepło- zimno”. Jedna osoba chowa konkretny przedmiot, reszta uczestników zabawy musi go odnaleźć wyłącznie za pomocą komunikatu ciepło- zimno. 

  1. 8. Zabawa ze sznurkiem. Potrzebny będzie sznurek o długości minimum 1,5 m. Musicie sobie wyobraz, że jest to most lub cyrkowa lina. Sznurek leży na podłodze.Tworzycie z niego dowolny kształt. Zadań może być wiele: spacer po sznurku, skoki na jednej nodze, przejście tyłem itp. 

  1. 9. Ludzie do ludzi. Osoba prowadząca włącza dowolną muzykę. W tym czasie reszta uczestników zabawy podskakuje, tańczy itp. Prowadzący wyłącza muzykę i wydaje polecenie “plecy do pleców lub ręka do ręki “. Uczestnicy mają za zadanie zetknąć się wyznaczoną częścią ciała. 

      Źródło:junior.sport.plmamawdomu.          

 

                                                                                                   Julita Sokołowska 

                                                                                                   Aleksandra Maźnio