1. Stempelki z plasteliny. Do tej zabawy można wykorzystać wymieszaną i zużytą plastelinę- pozostałość po innych pracach plastycznych. Z plasteliny lepimy stempelek o dowolnym kształcie. Wystarczy go teraz przykleić do kawałka tektury lub drewienka, użyć farb i stworzyć swójstemplowany obraz.

2. Przyklejanie plasteliny na szkle.Do tego celu możemy wykorzystać szklany słoik. Na jego powierzchni wyklejamy i rozcieramy plastelinę tworząc swoją własną aranżacje.

3. Figurki z plasteliny. Klasyczne lepienie figurek z plasteliny może dać wiele radości twórczej.

4. Rysowanie węglem i plasteliną.  Zarysowujemy kartkę węglem rysunkowym. Następnie za pomocą kawałka plasteliny możemy “rysować” dowolne obrazki. 

5. Wyklejanie po kształcie. Zabawa polega na tym, że na kartce rysujemy jakiś kształt lub zestaw kształtów. Następnie wypełniamy go plasteliną.  

6. Odbijanie grafiki z plasteliny. Kartkę papieru, kawałek deseczki, podkładki, wyklejamy plasteliną. Następnie za pomocą wykałaczki lub wsuwki do włosów wydłubujecie rysunek. Teraz należy pokryć go farbą i odbić na kartce papieru.  

 

     Źródłointernet: mamrak.pl                                                                                 

Julita Sokołowska, Aleksandra Maźnio