2 października uczniowie klasy Ib wzięli udział w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską, która znana jest głównie jako Ciotka Klotka z telewizyjnego programu „TIK-TAK”. Pani Ewa w kolorowym kapeluszu opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty książek i bawiła się z najmłodszymi w rytm piosenek zespołu „Fasolki”. Mówiła również o własnym dzieciństwie, posiadanych zwierzętach i zabawach w rymy ze swoją znaną mamą Wandą Chotomską. Pani Ewa zachęcała uczniów do rymowania oraz codziennego czytania książek. Podkreślała, iż czytanie nie tylko poszerza wiedzę, ale także rozwija wyobraźnię. Dzięki niej możemy wraz bohaterami literackimi przeżywać interesujące przygody oraz odbywać wyprawy do ciekawych miejsc. Po spotkaniu można było kupić książki i otrzymać autograf pisarki. Wizyta w bibliotece dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji. Dodatkową atrakcją dnia były zabawy w wąwozie i obserwacje przyrodnicze. Uczniowie rozpoznawali rośliny, wsłuchiwali się w śpiew ptaków, przyglądali się ślimakowi i wiewiórce.

Agnieszka Gajdosz

DSC_5159
DSC_5161
DSC_5171
DSC_5172
DSC_5173
DSC_5179
DSC_5181
DSC_5187
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8