Wioska indiańska „Mato” usytuowana jest w Tworkowie koło Raciborza. Jest to miejsce, w którym według indiańskich zwyczajów, uczymy się szacunku do przyrody i życia w zgodzie z naturą. 4 czerwca klasy Ia, Ib, Ic wybrały się na wycieczkę w to malowniczo położone miejsce. Celem wycieczki było zapoznanie ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi oraz integracja zespołów klasowych. Na wstępie pierwszaki zostały oprowadzone przez „Indian” po wiosce i przyjęte do szczepu indiańskiego. W kolejnej części wycieczki uczniowie zapoznali się z bogatą kolekcją indiańskich sprzętów, dowiedzieli się ciekawych wiadomości o życiu zwierząt i roślin, wzięli udział w indiańskich grach i zabawach terenowych oraz karmili zwierzęta. Na zakończenie prowadzący opowiedzieli dzieciom indiańską bajkę, której przygrywała melodia, zakupili pamiątki oraz pożegnali się z Wodzem. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wychowawczynie oraz pedagodzy wspomagający klas pierwszych

{gallery}szkola/aktualnosci_2/2019/czerwiec/wioska, Bildordner,crop=1,crop_factor=20,ratio=0,width=246,height=100,thumbs=0,random=1{/gallery}