11 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Dnia Ochrony Praw Dziecka. Uczniowie z klas I-III przyszli tego dnia ubrani na czerwono. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania bajki terapeutycznej pt. "Ja mam prawo, Ty masz prawo, On ma prawo" odczytanej przez uczniów klasy gimnazjalnej: Magdę, Julię, Szymona i Arka. Następnie uczniowie uczestniczyli w rozmowie z panią pedagog, której tematem był wysłuchany tekst oraz morał z niego płynący. Podczas spotkania dzieci otrzymały czerwone listki, na których umieściły w formie napisu lub rysunku prośbę do swoich kolegów, koleżanek lub bliskich im osób dorosłych. Pojawiły się napisy Kochaj mnie. Baw się ze mną. Uśmiechnij się. Nie przezywaj mnie. itp. Na zakończenie spotkania każde dziecko powiesiło swój listek na "drzewach życzliwości", które tego dnia "wyrosły" w naszej szkole.
 

Aldona Rejmoniak, Ewa Chmielewska, Katarzyna Janeta

{gallery}szkola/aktualnosci_2/2018/grudzien/aldona, Bildordner,crop=1,crop_factor=20,ratio=0,width=246,height=100,thumbs=0,random=1{/gallery}