16 grudnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie z wędką przez życie. Głównym celem było uświadomienie dzieciom, że warto mieć różnorodne zainteresowania. Rozwijanie ich daje człowiekowi wiele satysfakcji, a w dorosłym życiu pomaga z powodzeniem łączyć swoje pasje z pracą zawodową. W poniedziałek, przed godziną ósmą, na szkolnym holu pojawił się namiot, łóżko karpiowe i profesjonalny sprzęt wędkarski. W czasie godzinnych zajęć pan Bartosz Celny opowiedział uczniom o swoim zamiłowaniu do „karpiowania”. Wyjaśnił zasady obowiązujące na łowisku. Najważniejsze jest to, że wszystkie złowione ryby po zważeniu, pamiątkowym zdjęciu i buziaku wracają znów do wody. Dzieci uczestniczyły w pokazie połowu wielkiego karpia. Z dużym zainteresowaniem poznawały, jak działa nowoczesny sprzęt. Testowały także namiot i jego wyposażenie. Wiele emocji wzbudził konkurs rzutów do celu zanętami dla ryb oraz sprawdzanie ilu uczniów zmieści się w podbieraku, czy wygodna jest mata dla ryb i jak waży się wielkie karpie. Dużym zaskoczeniem był fakt, że smakołyki dla karpi niewiele różnią się od tych dla dzieci. Ich kolory, kształty i zapachy przypominają pyszne żelki lub cukierki. Na koniec spotkania zwycięzcy przeprowadzonego konkursu otrzymali pamiątkowe koszulki, a wszyscy uczniowie zostali obdarowani chustami. Dzieci zostały również zaproszone na prawdziwe łowisko, gdzie w bliskości z przyrodą można realizować karpiowe pasje.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu z wędką przez życie za przeprowadzenie interesujących zajęć.

Agnieszka Gajdosz

DSC_5731
DSC_5741
DSC_5745
DSC_5751
DSC_5756
DSC_5763
DSC_5771
DSC_5780
DSC_5782
DSC_5785
DSC_5790
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11