Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku. Obecnie 192 kraje świata obchodzą to święto. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji uczniowie klasy IIc rozważali problem zaśmiecania świata. Poznali nowe pojęcia jak: recykling, segregacja śmieci. Wypowiadali się na temat czterech żywiołów oraz tworzyli listę sposobów powtórnego wykorzystania odpadów. Światowy Dzień Ziemi to nie tylko dbanie o środowisko, ale także dbanie o zwierzęta. W tym celu uczniowie opracowali apel leśnych zwierząt do ludzi.  Podsumowaniem było stworzenie przez uczniów wraz z rodzicami „stworków lub przedmiotów”, które można wykonać z odpadów. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Zajęcia przeprowadzone zdalnie przebiegły w miłej i ciekawej atmosferze.

Dominika Grazda