1 czerwca wybraliśmy się "samolotem" w wirtualną podróż na Wyspę Marzeń. Przed podróżą każdy z nas przygotował fantazyjne nakrycie głowy. Mieliśmy też ze sobą ulubioną zabawkę, słodycze i napoje. Zanim dotarliśmy do celu, "samolot" lądował na Wyspach Bergamutach. Tam zaśpiewaliśmy piosenkę "Na Wyspach Bergamutach", której słów nauczyliśmy się wcześniej. Mogliśmy pokazać swoją ulubioną zabawkę i powiedzieć kilka słów na jej temat. Następnym przystankiem była Wyspa Nieznana. Tam zgadywaliśmy głosy zwierząt i wymyślaliśmy "dziwaczny" wygląd zwierzęcia, o którym była mowa. Zjedliśmy wspólnie słodycze i ugasiliśmy pragnienie. Z Wyspy Nieznanej w dalszą podróż wybraliśmy się "statkiem", którym płynęliśmy po wzburzonym morzu. Gdy wyjrzało słońce, ukazała się naszym oczom Wyspa Marzeń. Każdy mógł się podzielić ze wszystkimi wrażeniami na temat tej wyspy. Po powrocie z podróży wykonaliśmy prace plastyczne na temat: "Moja Wyspa Marzeń". I tak zakończyły się nasze zajęcia online na Skype.

Cecylia Krauza, Irena Rek