DBI 2021 Plakat 3 1024x591

Nasza szkoła bierze udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Od 9 lutego do końca marca podejmować będziemy różne działania związane z bezpieczeństwem w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nie uciekniemy od nowych technologii, od życia w cyfrowym świecie. Uwielbiamy korzystać z Interentu! Ale, czy wiemy jak się po nim bezpiecznie poruszać?

Oto kilka zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:

• Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
  • Unikaj klikania nieznanych linków i otwierania załączników w wiadomościach e-mail.
  • Dane osobowe i hasła zachowaj tylko dla siebie.
  • Zdjęcia udostępniaj tylko znanym i zaufanym osobom.
  • Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.
  • Szanuj prawa autorskie udostępnianych w sieci plików.
  • O niepokojących sytuacjach w sieci powiedz rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
  • Szanuj innych użytkowników Internetu.
  • Korzystaj z umiarem z Internetu!

Zasady netykiety znajdziesz też TUTAJ: https://drive.google.com/file/d/1xnBkwNgkyncvLwDhzYYAdk5BuVzTqV4F/view

Ewa Chmielewska