Już niedługo rozpoczniemy kolejny  rok szkolny, który ze względu na panującą pandemię będzie inny, o wiele bardziej wymagający.

Mając na względzie  bezpieczeństwo całej  naszej społeczności – zarówno uczniów jak i rodziców oraz pracowników  dokładamy wszelkich starań by zrealizować wytyczne MEN oraz wdrożyć procedury funkcjonowania na terenie placówki.  Opracowane zasady  mogą  zmieniać się  ze względu na stopień zagrożenia epidemiologicznego w szkole i regionie, dlatego niezbędna jest stała współpraca szkoły i opiekunów. Każdorazowo o zmianach będziemy Państwa informować.

Priorytetem jest dla nas, aby  uczniowie  różnych klas nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dlatego na początku nauki w szkole (min. 2 tyg.) planujemy:

-  rezygnację z korzystania z szafek przez uczniów – obuwie oraz okrycia uczniowie będą pozostawiać w salach lekcyjnych;

- ograniczenie do niezbędnego minimum przemieszczania się uczniów po terenie placówki – część przerw uczniowie spędzą w salach lekcyjnych/ na dziedzińcu, a każda klasa będzie miała przydzieloną „swoją” sale, w której spędzi większość zajęć;

- ograniczenie wejścia na teren szkoły osób postronnych – rodzice przyprowadzający dzieci na zajęcia nie wchodzą do budynku,

- nowe zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej, jadalni oraz świetlicy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1.09 odbędzie się wyłącznie dla uczniów klas pierwszych.

Uczniowie pozostałych klas rozpoczną rok szkolny 1.09 podczas spotkań z wychowawcą
w klasie wg harmonogramu, który zostanie zamieszczony na stronie  internetowej szkoły Zachęcamy też do śledzenia na bieżąco  strony szkoły  oraz strony MEN: www.gov.pl/web/edukacja i GIS ( www.gov.pl/web/gis .

Prosimy o sprawdzanie poczty szkolnej, naszego profilu na facebook’u oraz dziennika Librus.